!کتاب فانتزی

!!!درود بر فانتزی دوستان

 
رولد دال جایزه میده!
نویسنده : pkpan - ساعت ٩:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۸٩
 

جوایز رولد دال

فهرست نهایی کتاب‌های بامزه در حالی اعلام شد که «کوئنتین بلیک» تصویرپردازی که برای کشیدن مهم ترین تصاویر کتاب‌های رولد دال با او همکاری می کرد، در این فهرست جای گرفته است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از گاردین، در فهرست نهایی سومین دوره جایزه کتاب های بامزه رولد دال که برای یادبود این نویسنده فقید و محبوب بچه‌ها برپا می شود، نام «بلیک» به عنوان یکی از مهم ترین همکاران رولد دال، دوبار مشاهده می شود.
این جایزه که 2 سال پیش از سوی «مایکل روزن» یکی از همکاران و دوستان این نویسنده ترتیب داده شده، برای معرفی کتاب‌هایی که موجب خنده بچه ها می‌شوند، اهدا می شود.

ادامه را در ادامه مطلب بخوانید .


بلیک که زمانی ملک‌الشعرای شعر کودکان بریتانیا بود، از سال 1975 تا زمان درگذشت رولد دال در سال 1990 با او همکاری می کرد.

این جایزه که در دو بخش اهدا می شود، به هر برنده خود 2500 پوند اهدا می کند. اسامی برندگان نهایی در تاریخ 17 نوامبر در لندن اعلام می شود.

بلیک با آنجلیکا اسپورکت برای کتاب «جیب ها» در گروه زیر 6 سال نامزد دریافت جایزه شده است. او در گروه 7 تا 14 سال هم با کتاب «آقای استینک» که به وسیله دیوید ویلیامز نوشته شده، در شمار نامزدهای دریافت این جایزه جای دارد.

«سگ ها باله نمی رقصند» اثر آنا کمپ و سارا اوگیلوی، «سگ ها عاشق کتاب‌اند» اثر اوییس ییتس، «بچه غازهای پرستار» اثر جنی ویلیس و تونی راس، «یک ماهی باهوش» اثر کریس وورمل و «ترسناک ترین هیولای جهان» اثر آلگی کریگ هال از دیگر نامزدهای بخش نخست هستند.

در بخش 7 تا 14 سال نیز «دست و پا چلفتی ها خرابکاری می کنند» اثر سورل آندرسون با نقاشی نیکولا اسلیتر، «شلوارهای اینشتین و این که چگونه دنیا را نجات دادند» اثر آنتونی مک گاون، «شانس باورنکردنی» آلفی لاک اثر جیمی ریکس با نقاشی کریگ شاتل وود، «آقای استینک» اثر دیوید ویلیامز با نقاشی کوئنتین بلیک ، «غول بی شاخ و دم اوگلفورت» اثر اوا ایبوتسون ، «جوراب شلواری های خشمگین» اثر لوییس رنیسون نامزد دریافت جایزه هستند.